25 Mart 2019 Pazartesi

zp tr

BÜYÜK ÇALIŞTAYA SAATLER KALDI HERKES ESKİŞEHİR YOLUNDA

buyuk-calistaya-saatler-kaldi-herkes-eskisehir-yolunda

BÜYÜK ÇALIŞTAYA SAATLER KALDI HERKES ESKİŞEHİR YOLUNDA
10 Ekim 2014 Cuma 21:56

 BÜYÜK ÇALIŞTAYA SAATLER KALDI HERKES ESKİŞEHİR YOLUNDA
Kırım Türkleri’nin en yoğun yaşadığı Türkiye’de ilk kez tüm Kırım Türk Dernekleri yeni yol haritası belirlemek için bir araya geliyor.

Türkiye’deki Kırım Türkleri Diasporasının en yoğun yaşadığı Eskişehir’de Eskişehir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Spor Kulübü Derneği öncülüğünde yapılan “Kırım İçin Ortak Akıl Çalıştayı” yarın başlıyor.

Eskişehir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Spor Kulübü Derneği’nce yapılan son açıklamada Bütün Dünya Kırım Tatar Kongresi ve KTMM başkanı Refat Çubarov çalıştaya katılmak üzere Eskişehir’e geliyor

 BÜYÜK BULUŞMA 
11 EKİM CUMARTESİ SAAT 09:00′DA

KIRIM TATAR MİLLİ MECLİS BAŞKANI 
SAYIN REFAT ÇUBAROV ESKİŞEHİR’E GELİYOR.

Kırım Tatar Milli Meclis Başkanımız Refat ÇUBAROV ve beraberinde ki heyet 11 Ekim Cumartesi günü saat 09:00′da Bursa yolu Renault karşısında karşılanacaktır.

Başkanımız Eskişehir’de ki Kırım Tatarlarına yakışan bir kalabalık ve araç sayısı ile karşılanmalıdır.

Kalabalık bir konvoy ile şehir merkezinden Hasan Polatkan Kültür Merkezine ulaşmak için tüm soydaşlarımızın karşılama törenine mutlaka katılım göstermesini rica ediyoruz.

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren yaklaşık 30 adet Kırım derneği,vakıf ve kuruluş ile 100′e yakın Akademisyen ve Aktivist Çalıştaya katılım için kayıt yaptırmıştır.

Tüm halkımızı önce Cumartesi günü saat 09:00′da Bursa yolu Renault bayi karşısında Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov’u karşılamaya davet ediyoruz.
Saat 10:00′da ise Hasan Polatkan Kültür Merkezinde (Atatürk Bulvarı Migros üstü) başlayacak olan Çalıştay açılış oturumuna bekliyoruz.

‘Kırım İçin Ortak Akıl’ Çalıştayı açılış oturumunda Dernek Başkanımız Evren OLÇAY,KTMM Başkanı Refat ÇUBAROV ve protokolün konuşmaları ile sürecek olan çalıştay öğlen de Vilayet Meydanı Atatürk Anıtına Çelenk konulması ile devam edecektir.

Türkiye’nin en kalabalık Tatar nufüsünun yaşadığı il olan Eskişehir’de Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı geldiği zaman yer yerinden oynamalıdır.Bu birlik ve beraberliği sağlamak için herkesi Kırım için öz vatanı için daha duyarlı olmaya davet ediyoruz….Haber okunma sayısı: 3952

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA