16 Ocak 2019 Çarşamba

zp tr

Uçak kaçırma girişiminde bulunan Ukraynalı tahliye edildi

ucak-kacirma-girisiminde-bulunan-ukraynali-tahliye-edildi

Uçak kaçırma girişiminde bulunan Ukraynalı tahliye edildi
22 Mayıs 2014 Perşembe 12:42

Pegasus Havayolları’na ait Kharkov İstanbul seferini yapan uçağı kaçırma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle 11 yıl 3 aydan 42 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Ukrayna uyruklu Artem Kozlov’un, adli kontrol hükümleri kapsamında tahliyesine karar verildi.

Anadolu Adalet Sarayı 37. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Artem Kozlov ve taraf avukatları katıldı.

Sanığın tutukluluk durumuna ilişkin beyanı sorulan cumhuriyet savcısı, Kozlov’un yabancı uyruklu olduğu, Türkiye’de ikametgahının bulunmadığı ve yurt dışına kaçabileceği gerekçesiyle bu halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme hakimi, duruşmada hazır bulunan tercüman aracılığıyla Kozlov’a Türkiye’de nerede kalabileceğine ilişkin soru yöneltilmesini istedi.Kozlov da Türkiye’de bir tanıdığının bulunduğunu dile getirerek, “Burada bir ev kiralamayı düşünüyorum. Bu imkanım var. Ayrıca uçak akademisi ve internetle alakalı bir bölüm bitirdim, reklamcılık bilgim de var. Bu alanlarda da Türkiye’de çalışırım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, Kozlov’un daha fazla tutuklu kalmasının telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracağını ve sanığın delilleri karartma şüphesi bulunmadığını belirterek, sanığın adli kontrol hükümleri kapsamında tahliye edilmesine karar verdi.

Yaklaşık 3 ay tutuklu kalan Kozlov hakkında yargılama süresi boyunca yurt dışına çıkış yasağı koyan mahkeme, sanığın haftanın 2 günü bildirdiği adrese en yakın polis merkezine giderek imza atmasına hükmetti.

http://haberler.com/istanbul-daki-ucak-kacirma-girisimi-6054981-haberi/

Haberin etiketleri:

UCAK


Haber okunma sayısı: 4813

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA