02 Haziran 2020 Salı

3.DÜNYA SAVAŞI ÇIKIYOR

3dunya-savasi-cikiyor


27 Nisan 2014 Pazar 13:20

Rus birliklerinin Ukrayna toprakları yakınlarında askeri tatbikat başlatmasıyla Moskova ile Kiev arasındaki gerginlik giderek tırmanıyor. Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Rusya’yı 3. Dünya Savaşı çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Yatsenyuk, yaptığı açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yı askeri ve siyasi açıdan işgal etmek istediğini belirterek Rusya’nın 2.Dünya Savaşını unutarak 3. Dünya Savaşı Çıkarma niyetinde olduğunu açıkladı.

Moskova ise Kiev yönetimin iddialarını yalanladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın doğusunda Rus askerlerinin görüldüğü iddiasının çocukça olduğunu Kiev yönetiminin kendi halklarıyla savaştığını belirterek bunun suç olduğunu ve bedelini ödemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama da Avrupa Birliği liderleri ile Rusya’ya uygulanması planlanan yeni yaptırımlar konusunda bir araya gelecek.Bu arada Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda Ukrayna’nın doğusundaki gelişmeleri görüştü. Merkel, Putin’e Rusya’dan Cenevre Bildirisi’ni tümüyle desteklediklerini gösteren bir açıklama beklediklerini söyledi.

 Haber okunma sayısı: 3108

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA