02 Haziran 2020 Salı

RUS YANLILARI UKRAYNALILARI ESİR ALIYOR

rus-yanlilari-ukraynalilari-esir-aliyor

RUS YANLILARI UKRAYNALILARI ESİR ALIYOR
26 Nisan 2014 Cumartesi 16:24

Ukrayna'nın doğusundaki Slavyansk kentini kontrol altında tutan Rusya yanlısı ayrılıkçıların lideri Vyaçeslav Ponamaryev, Ukrayna güçlerinin Slavyansk kentine giden yolları bloke ettiğini kaydetti.

Ponamaryev, yaptığı açıklamada, Slavyansk'ın, hükümet güçleri tarafından çembere alınmaya başladığını kaydederek, bunun ardından Ukrayna emniyet ve güvenlik görevlilerinin şehre girerek "temizlik" yapmak istediğini söyledi.

Slavyansk'ı teslim etmek istemediklerini ifade eden Ponamaryev, hükümet güçlerine karşı sonuna kadar direneceklerini vurguladı. Ponamaryev, kimseye saldırmadıklarını, aksine saldırıya uğradıklarını kaydederek, "Biz kendi topraklarımızı koruyoruz. Bizim insanlarımızda silah yok ve silahsız insanlara saldırmaları çok yanlış olur" ifadesini kullandı. 

Ponamaryev, bugüne kadar 40 kişinin tutuklandığını ifade ederek, bu kişilerin bozgunculuk ve istihbarat çalışmaları için Slavyansk'a geldiğini ve büyük bir kısmının da Ukrayna ordusunun eski mensupları olduğunun tespit edildiğini kaydetti.Ukrayna Milli Muhafız Ordusu ve emniyet görevlilerinin Slavyansk'a Kharkiv, Rostov, Barvenkovo, Dobropolye tarafından gelen yolları bloke ettiği belirten Ponamaryev, sadece Slavyansk'tan Donetsk'e giden yolda Ukrayna askerlerinin bulunmadığını ve bu güzergahtaki Kramatorsk, Drujkovka ve Konstantinovka'daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kendilerini desteklediğini dile getirdi.

Ponamaryev, Kharkiv'a bağlı İzyum tarafından hükümet güçleri ve askeri araçlarının Slavyansk'a doğru ilerlediğini ve helikopterlerin de destek verdiğini ifade etti. 

 Haber okunma sayısı: 2686

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA