08 Temmuz 2020 Çarşamba

UKRAYNA'DA HALKIN SİLAHLANDIRILMASI İSTENDİ

ukraynada-halkin-silahlandirilmasi-istendi

UKRAYNA'DA HALKIN SİLAHLANDIRILMASI İSTENDİ
25 Nisan 2014 Cuma 21:10

Ukrayna’da Evromeydan eylemlerindeki polisle çatışmaları ve eski devlet başkanı devirinceye kadar mücadele kararı alarak Ukrayna’da adından sıkça söz ettiren ve 25 Mayıstaki Ukrayna Devlet başkanlığı seçimlerine adaylığını koyan örgütü Sağ Sektör ’ün lideri Dimitri Yaroş, Ukrayna parlamentosu Yüksek Rada tarafından cumhurbaşkanlığı vekilliğine atanan Aleksandr Turçinov’a bir mektup göndererek Ukrayna vatandaşlarını silahlandırmaya çağırdı.

UNIAN ajansının Sağ Sektör basın dairesine dayandırarak verdiği habere göre Yaroş, “Ukrayna yönetimi derhal vatandaşları kitlesel bir şekilde silahlandırmaya başlamalı. Özellikle de sadece Dnepropetrovsk bölgesinde 10 binden fazla Ukraynalının yazıldığı gönüllü vatansever birlikleri silahlandırılmalı” diye yazdı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk, Harkov ve Lugansk kentlerinde geçtiğimiz mart ayından itibaren federal yapı taraftarlarının gösterileri düzenleniyor. Protestolar, daha sonra Donetsk bölgesinin başta Slavyansk ve Kramatorsk olmak üzere bir sıra kentine de yayıldı. Kiev’deki yönetim, göstericilere karşı özel operasyon başlattı. Operasyona ordu da dâhil edildi. Kiev’deki yönetim bugün, operasyonun ikinci aşamasının başladığını duyurdu. Amacının, Slavyansk’ı tamamen bloke etmek olduğu belirtildi.Haber okunma sayısı: 2613

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA