10 Temmuz 2020 Cuma

BDT UKRAYNA KRİZİNİ MASAYA YATIRDI

bdt-ukrayna-krizini-masaya-yatirdi

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir araya gelen Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Dışişleri Bakanları Ukrayna krizini görüştü.
05 Nisan 2014 Cumartesi 12:13

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir araya gelen Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Dışişleri Bakanları Ukrayna krizini görüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığına ait Spridonovka sokağındaki kabul evinde gerçekleştirilen görüşmeye, Ukrayna Dışişleri Bakanı haricindeki tüm BDT bakanları katıldı. Kırım'da meydana gelen son olayların ana madde olduğu toplantıda, Ukrayna tarafını Moskova büyükelçiliğinden diplomatlar temsil etti.

Toplantı sırasında konuşma yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,Ukrayna krizinin çözümünün ülke içindeki tarafların uzlaşmasına bağlı olduğunu dile getirdi. Lavrov, "Ukrayna'da krizin çözümüne engel olabilecek başlıca problemler ülkenin içinde bulunmaktadır. Bu problemler, bu günkü

Ukrayna iktidarının ülke vatandaşlarına eşit şekilde davranma kabiliyetinin olmamasından ileri gelmektedir. Bizim görüşümüzce, Ukrayna'da anayasal reformlar yapılması gerekiyor. Bunun için de Ukrayna'nın iç işlerine karışılmasına son verilmesi lazımdır. Şimdiki Ukrayna iktidarı bağımsız politika sergileyemediğinden dolayı, Batı, bu ülkenin kaderini çizen rol üstlendi" dedi.BDT Dışişleri Bakanları toplantısı çerçevesinde Dağlık Karabağ sorununa çözüm yolları bulmak için Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarının bir araya gelmesinin planlandığı ancak böyle bir görüşmenin gerçekleştirilmediği öğrenildi.

Dışişleri bakanları toplantıda ayrıca BDT'nin dönem başkanlığının Ukraynayerine Beyaz Rusya'ya aktarılması kararına vardı. - MOSKOVA

http://www.haberler.com/bdt-disisleri-bakanlari-moskova-da-ukrayna-krizini-5871679-haberi/

 Haber okunma sayısı: 2361

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA