12 Temmuz 2020 Pazar

JİRİNOVSKİY ERMENİLER İÇİN TÜRKİYE'DEN TAZMİNAT İSTEDİ

jirinovskiy-ermeniler-icin-turkiyeden-tazminat-istedi

JİRİNOVSKİY ERMENİLER İÇİN TÜRKİYE'DEN TAZMİNAT İSTEDİ
24 Nisan 2014 Perşembe 19:40

Rusya’da yaşayan Ermeni diasporası, 24 Nisan sözde Ermeni soykırımı anma vesilesiyle Moskova’nın merkezinde protesto gösterisi yaptı.

Moskova’nın Krasnaya Presnaya meydanında düzenlenen gösteriye yaklaşık 300 kişi katıldı. Rusya Ermenileri Birliği ve Rus-Ermeni İşbirliği Dostluk Derneği’nin organize ettiği gösteriye Rus aşırı sağcı Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski katıldı.

“Hiç bir şey unutulmayacak, hiç bir şey affedilmeyecek!”, “Batı Ermenistan, Ermenistan topraklarının onda dokuzu”, “Soykırımlı Türkiye’nin Avrupa’da yeri yok!”, "Türkiye ve Azerbaycan = Ermeni soykırımı” ifadelerinin yer aldığı pankartlar açan Ermeni göstericilerin Türkiye karşıtı tişört giymesi dikkat çekti.

Gösteride bir konuşma yapan Jirinovski, bugün Türkiye ve ordusunun farklı bir yapıda olduğunu ifade etti. Jirinovski, “Ben yaklaşık 1 ay önce Türkiye’de idim. Cumhurbaşkanı ve milletvekilleriyle görüştüm. Onlar soykırımı tanımaya korkuyor. Çünkü tanımanın ardından sonraki aşama tazminat. Bu ise muazzam para. Dolayısıyla gelecek planlarımızı beraber düşünelim. Soykırımın 100. yıldönümünü büyük bir alanda, Kremlin konser salonunda yapalım. Tarih tekrarlanıyor. 1915 yılında bir gecede Türk faşistler Ermenileri kesti. Bugün de Ukraynalı faşistler Rusları kesiyor. Bugün ABD ve Rusya karşı karşıya. Olayları ABD kışkırtıyor. Türkiye ise ABD’in müttefiği.” iddiasında bulundu.


HABERRUSHaber okunma sayısı: 2391

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA