12 Temmuz 2020 Pazar

KIRIM'DAKİ ASKER BİZİM ASKERİMİZDİ

kirimdaki-asker-bizim-askerimizdi

KIRIM'DAKİ ASKER BİZİM ASKERİMİZDİ
17 Nisan 2014 Perşembe 13:04

Soru cevap biçiminde naklen yayımlanan bir televizyon programına katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'ın nasıl alındığını ve Rusya'nın Ukrayna'ya karşı bundan sonra izleyeceği tavrı özetlerken, tüm dünyanın bildiği gerçeği sonunda kabul etti ve Kırım'daki direnişin arkasında Rus askerl

Kırım'daki olayların nasıl geliştiği sorularından birine düne kadar "Kırım'a Rus askeri ayak basmadı" diyen Putin, bu sefer "Kırım halk direnişi hareketi arkasında elbete Rus askerleri duruyordu. Buradaki askerlerimiz düzgün, tarafsız bir şekilde ama aynı zaman kararlı ve son derece profesyonel biçimde Kırım halkının referandumda iradesini ortaya koyması için yardımcı oldu" dedi.

"UKRAYNA'DA GÖZÜMÜZ YOK"

Kırım topraklarının kime ait olduğunun bundan sonra hiç kimseyle tartışma konusu yapılmayacağını vurgulayan Putin, "Samimi olarak söylüyorum, Rusya'nın Ukrayna topraklarında gözü yok. Biz komşu ve kardeş ülke Ukrayna topraklarını ilhak etme düşüncesinde değiliz. Ancak Ukrayna halkıyla yönetimi de Kırım halkının kendi seçimini yapma hakkına sahip olduğuna saygı göstermeli" ifadelerini kullandı.

"YANUKOVİÇ'İN ELİ VARMADI"Ukrayna'nın devrik Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'in 22 Şubat gecesi Kiev'den kaçması konusuna da değinen Putin, "O kaçmadı ki... Yanukoviç Kiev'den ayrıldığı gün ülkenin doğu illerini ziyarete gitmişti. Bunun neticesinde bir daha Kiev'e dönmesi imkansız hale geldi. Ben kendisiyle Rusya'ya geldiğinde birkaç kez görüştüm. Bana samimi biçimde Maidan göstericilerine karşı sert önlemler alınması kararnamesi imzalamaya elinin varmadığını söyledi. Devleti yönetmek zor iş" dedi.

"BİZE KGB'DE ÖYLE ÖĞRETTİLER"

Putin, "Yanukoviç'in yerinde siz olsaydınız kaçar mıydınız" sorusuna da ilginç bir cevap verdi. Rus lider, "Hepiniz benim Sovyet döneminde KGB'de çalıştığımı biliyorsunuz. Bize KGB akademisinde ilk öğrettikleri şey vatanı sevmekti. Büyük laf söylemek istemiyorum ama ben kanımın son damlasına kadar ülkemi savunurum" şeklinde yanıt verdi.

"BİZİ ÖCÜ GİBİ İŞARET ETMEYİ BIRAKSINLAR"

Rusya'nın Ukrayna konusunda nasıl bir politika izleyeceğinin ipuçların da veren Putin, "Ukrayna yönetimine en önemli tavsiyem halkın üzerine tank göndermek yerine onlarla diyalog kurmasıdır. Ukrayna'da iktidar olan bu kişiler, Rusya'yı öcü gibi işaret etmeyi bir kenara bıraksın. Ukrayna'nın doğusunda bizim askerimiz yok. Orada Kiev politikalarıyla hemfikir olmayan Ukrayna vatandaşlarının düzenledikleri isyanlar var. Bu yüzden iş işten geçmeden Kiev yönetiminin bölgelerle diyalog başlatması gerekiyor. Yeni Ukrayna'nın nasıl bir ülke olması gerektiğini birlikte kararlaştırmaları lazım" dedi.


http://www.f5haber.com/ajanshaber/putin-den-itiraf-kirim-daki-bizim-askerimizdi-haberi-4608408/Haber okunma sayısı: 1321

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA