25 Mart 2019 Pazartesi

zp tr

DESTEGİNİZE TEŞEKKÜRLER

desteginize-tesekkurler

DESTEGİNİZE TEŞEKKÜRLER
11 Aralık 2013 Çarşamba 10:23

Kısa bir zaman önce Kırım ve Ukrayna'daki haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde duyurmak için kurduğumuz Ukrayna'nın Sesi Haber Sitesi gün geçtikçe artan okuyucu sayısı ile ilgi odağı olmaya başlamıştır.

Türkiye'den Kırım ve Ukrayna'daki olay ve haberleri doğru bir şekilde alamayan Kırım Tatarları ve Ukrayna'da yaşayan Türklerin sürekli olarak telefonla ve internet üzerinden sorularına ve ilgilerini cevaplamak artık imkânsız hale gelmesinden dolayı haberleri bir merkezden herkese ulaştırmanın doğru olacağına karar verdik. Ve bu sebeple Ukrayna'nın Sesi yayın hayatına başlamış oldu.

 Sitemiz şu an için tam olarak profesyonel olarak faaliyete geçmemiştir. Bunun en önemli sebebi Ukrayna'nın Sesi maddi beklenti ve çıkar amaçlı kurulmamasından dolayı 24 saat haber yayını yapamamamızdandır.

 Hiç bir kurum veya kuruluştan bir maddi destek olmadan sadece site sahibinin kendi emeğiyle faaliyet gösteren bir sitedir. Türkiye'de bulunmamıza rağmen Ukrayna gündemi ve Kırım gündemi takip ederek birçok haberde ilk yayınlayan olmaktan da gurur duyuyoruz. Bunun en önemli sebebi faaliyetlere katılan dostlarımızın bizi bilgilendirmesidir. Dostlarımızın da hiç bir şekilde MADDİ kaygısı olmayan kişiler olması aramızda ilişkilerin DOSTLUK, KARDEŞLİK, MİLLİ DAVA olması bizim için her şeyden önemli etken olmuştur.

Kırım ve Ukrayna gündemine ilgi duyan birçok okurumuzdan olumlu tepkiler almamıza rağmen bazı haberlerimizi farklı gruplara eşit davranarak tamamen TARAFSIZ olarak yayınlamamız tepkide çekmiştir. Biz basın etiği gereği haberlerin tarafsız ve objektif olmasına inanmaktayız.

Şahsi olarak politik duruşumuz, taraf olduğumuz olaylar mevcuttur, fakat basın ahlakı haberi tarafsız gözle yapmamızı emreder.

Bu konuda Kırım'da yakın bir gazeteci dostuma neden Kırım Tatar Milli Kurultayına katılmıyorsun diye sorduğumda verdiği cevap doğru olmasına rağmen onun gibi bilgili bir insanın daha faydalı olacağı bir yeri seçmemesi üzmüştü. "Bir grubun içerisinde yer alırsan tarafsızlığını kaybedersin, tarafsız olamazsan bazen yanlış bilgi vererek insanları farklı yönlere itersin. Biz tüm olayları incelemeli tarafsız şekilde yazarak yalan haber yapmaktan kaçınmalıyız. Yorum tamamen okuyucuya kalmalıdır."

Bizde bu mesleğin ustası kabul ettiğim dostumun düsturuyla tarafsız olarak haber yaparak yayınladık. Haberden çok tercüme yaptık desek daha doğruda olur. Sosyal medyada haberlerimiz okuyucular tarafından tartışılmış herkes kendi fikirlerini beyan etmesi bizleri sevindiren ve gururlandıran en büyük gelişmedir.

 Tabii ki tarafsız haber yapmamız bazı grup ve şahısların hoşlarına gitmemiştir. Biz bundan da gurur duyduk çünkü demek ki haberlerimizi okuyorlar.

Ama eleştirilerde adap-ı muaşeret kurullarını aşanlar olmaktadır. Bizi olduğumuzdan farklı kişiler olarak tanıtmaktadırlar.

 BU SEBEPLE AÇIKLAMA YAPMAYA MECBUR KALDIK.

 1-UKRAYNA'NIN SESİ HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞTAN 1 KURUŞ YARDIM ALMAMIŞTIR.

2-HABERLERİMİZE SAHTE HABER YALAN HABER DİYE SOSYAL MEDYA'DA KÖTÜLEMİŞ OLANLARA GEREKEN CEVAP VERİLMİŞTİR. SÖZ KONUSU KİŞİLERİN İDDİALARI HAVADA KALMIŞTIR.

3-UKRAYNA'NIN SESİ HİÇ BİR GRUBUN ÜYESİ DEĞİLDİR.

4-UKRAYNALILARA RUSLARA ÇALIŞTIĞI İDDİASI ASILSIZDIR. HERKES KİMİN KİM OLDUĞUNU BİLMEKTEDİR.

5-UKRAYNA'NIN SESİ HABER SİTESİNDEN HİÇBİR GELİR BEKLENTİMİZ YOKTUR.

 

SAYGILARIMIZLA KAMUOYUNA DUYURULUR
Haber okunma sayısı: 3702

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ukraynalilar-yalan-makinesine-sokulsun

Ukraynalılar yalan makinesine sokulsun

03 Şubat 2019 Pazar 14:07
desteginize-tesekkurler

DESTEGİNİZE TEŞEKKÜRLER

11 Aralık 2013 Çarşamba 10:23
21--17-subat-haberleri

21 -17 ŞUBAT HABERLERİ

19 Şubat 2014 Çarşamba 20:55
9---3-subat-ukrayna-kirim-haberleri

9 - 3 ŞUBAT UKRAYNA KIRIM HABERLERİ

03 Şubat 2014 Pazartesi 20:20

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA