25 Mayıs 2019 Cumartesi

zp tr

KIRIM BİRLİĞİ KTMM ALTERNATİF MI

kirim-birligi-ktmm-alternatif-mi


12 Haziran 2014 Perşembe 10:51

 “KIRIM BİRLİĞİ” KTMM’YE ALTERNATİF Mİ?
kırım birliği (300 x 170)

Bir süredir kuruluş çalışmalarını sürdüren ” Kırım Birliği” yaptığı açıklama ile resmen kurulduğunu ilan etti.

Kurucuları arasında Geniçesyk Valisi Seytomer Nimetullayev ve eski Kırım Başbakan yardımcısı Kurultay Ruh milletvekili Aziz Abdullayev yer aldı.

Kırım Birliği Kırım Tatarlarının sosyo-ekonomik gelişmeleri ve diğer problemleri konusunda Kırım Cumhuriyeti yönetimine projeler ve analiz raporlarıyla Kırım’daki ve sürgün bölgelerinden geri gelecek halkın problemlerine yardımcı olacak.Aziz Abdullayev Kırım Tatarlarının vatanlarında yaşaması gerektiğini fakat plansız programsız ve hiç bir temele dayalı olmadan bunun zor olduğunu, kendilerinin Kırım Tatar halkının sesi olarak bunları yerine getireceklerini belirtti

Birlik öncelikleri olarak arazi, sosyal güvenlik, konut, elektrik sağlanması, su, gaz, istihdam, sağlık, eğitim, kültür ve spor olduğunu belirtti.

Seytumer Nimetullayev Kırım’daki tüm halkların aynı olduğunu doğumdan ölüme kadarki insanların yaşadığı sosyo-ekonomik sorunların çözümü için devlet organları ve Rusya Federasyonu ile işbirliği yapacaklarını belirtti.

Kırım Birliği eylül ayında yapılacak Kırım Parlamentosu seçimlerine katılacağını belirtti

Kırım Birliği’ne kısa bir süre içerisinde KTMM ve Kırım Tatar Milli Kurultayı’ndaki delegelerin bir kısmı ve Kırım Tatar Teşkilatlarının katılacağı yeni oluşumun KTMM’nin yerini alacağı belirtiliyor.

Haberin etiketleri:

KTMM


Haber okunma sayısı: 5650

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA