10 Temmuz 2020 Cuma

KIRIM BU SENE TURİSTSİZ KALACAK

kirim-bu-sene-turistsiz-kalacak


05 Nisan 2014 Cumartesi 10:25

Kırım'ın tektaraflı Ukrayna'dan ayrılması ve Rusya'ya katılması sonrası Kırım'a sadece Moskova uçak seferleri dışında diğerlerinin iptal edilmesi Kırım'ın turizm şirketlerinde iptallere yol açtı.
Ukrayna Devlet Turizm Ajansı yetkilisi Andey Şenin Kırım'a tatile giecek Ukrayna'lıların can güvenliklerini garanti edemedikleri için Kırım'ta tahil yapılmasını tavsiye etmediklerini belirtti.
Kırım'da Turizm şirket çalışanları Mart ayı başından beri yaz sezonu için yapılan tüm rezervasyonlarının iptal edildiğini Kırım'a yapılan uçak seferlerinin iptallerininde Kırım ekonomisi üzerinde olumsuz etki doğurduğunun altını çizdi. Bir çok turizm işletmesi 2014 sezonundan umudu yitirdiklerini bunu Kırım Cumhuriyeti Turizm Bakanı Elena Yurçenko'nun bu sene için Kırım'a gelecek olan Kruvazör seferlerinin iptal olduğu Kırım'a gelen turistler için vize muhafiyeti düşünüldüğünü belirtmesine rağmen Kırım'a gelen Turistlerin % 65 Ukrayna'dan %25 Avrupa'dan geldiğini ve bu ülkelerden yapılan rezervasyonların iptal edildiğinin altını çizdi.

Kırım'da bir çok kişi turistik tesislerde çalışarak yılın geri kalanı turizm sezonundaki elde ettikleri gelirle yaşıyorlardı. Kırım'da bir çok şirket kapanmaya başladığı belirtildi.
Buna rağmen Ukrayna'da diğer sahil kesimleri ve Karpatlarda turizm rezervasyonları %100'e yakın doluluk oranına ulaştıHaber okunma sayısı: 2679

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


RUSÇA HABER

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

Крымчанка с сыном попались на взятке ФСБшнику

AAA

AAA

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Духовная пища Рамазана (ФОТО)

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили въезжать в Крым до 2019 года

Лидеру крымскотатарского народа Мустафе Джемилеву запретили

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA