25 Mart 2019 Pazartesi

zp tr

KIRIM SINIR KONTROL NOKTALARI FAALİYETE BAŞLADI

kirim-sinir-kontrol-noktalari-faaliyete-basladi

KIRIM SINIR KONTROL NOKTALARI FAALİYETE BAŞLADI
25 Nisan 2014 Cuma 14:10

Kırım’ın tek taraflı Ukrayna’dan bağımsızlığı ilan ederek Rusya Federasyonuna bağlanmasıyla Kırım Ukrayna arasında sınır kontrol noktaları oluşturdu.

Ria Novosti’nin Kırım Cumhuriyeti Federal Göçmenler Dairesi Başkanı Petr Yaroş’a dayandırarak bildirdiğine göre, Kırım ile Ukrayna arasında devlet sınırı oluşturuldu.

 25 Nisan Cuma gününden itibaren mevcut 27 kontrol noktasında devlet sınır kapılarını geçme kuralları geçerli olmaya başladı.

Petr Yaroş perşembe günü konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yakın bir zamanda sınır kapılarının nerede olacağı, sınırın nasıl geçileceği, ayrıca göçmen kartının verilmesinin gerekliliği belirlenecek” dedi. O şu an için ulaşım araçlarının geçişlerine yönelik herhangi bir sınırlama getirilmediğine dikkat çekti. Öte yandan, yakında Rus kanunlarına göre devlet sınırının geçiş kuralları yayınlanacak.

Bilindiği gibi Kırım Yarımadası 16 Mart’ta gerçekleşen referandum sonuçlarına göre Rusya Federasyonu’na dahil olmuştu. Oylamaya katılanların %96.77’lik kısmı Rusya’ya dahil olunması yönünde oy kullanmıştı.Haber okunma sayısı: 2558

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA