24 Ekim 2018 Çarşamba

zp tr

GÜVENLİK GÜÇLERİ VATANA İHANET SUÇU İŞLİYOR

guvenlik-gucleri-vatana-ihanet-sucu-isliyor

GÜVENLİK GÜÇLERİ VATANA İHANET SUÇU İŞLİYOR
30 Nisan 2014 Çarşamba 13:11

Ukrayna’nın doğusunda, görevini yerine getirmeyen görevlilerinin çoğu görevden alınacak. Açıklamayı, Ukrayna Devletbaşkanı Aleksandr Turçinov yaptı. Turçinov ayrıca, bazı polis görevlilerinin ihanet ettiğini belirtti.

Turçinov’un vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmayı kaydeden RİA Novosti, şu sözlerine yer verdi: “Ülkemizin doğusunda yaşanan gelişmeler, Donetsk ve Lugansk bölgelerinde emniyet güçlerine mensup bazı görevlilerin çalışmadığını, aciz olduğunu ve hatta ihanet içinde olduğunu gösterdi. Ukrayna emniyet güçlerinin terörle mücadelede ortaya koyduğu düşük verim ve başarısızlığın nedeni de bunalar. Doğuda emniyet güçlerinin büyük çoğunluğu vatandaşların güvenliğini sağlamaktan aciz.”

Turçinov’un sözlerine göre, Donetsk ve Lugansk kentlerinde Emniyet İdarelerine yeni yöneticiler atandı. Ayrıca “Alfa” olarak bilinen özel tim yönetimi tamamen değişti.

İçişleri Bakanından Lugansk ve Donetsk bölge yönetimlerinin görevden alınmasını talep eden Turçinov’un halka sesleniş konuşmasında, “Görev mahallerinde mesleki sorumluluklarını yerine getiremeyen tüm emniyet mensupları görevden alınacak” denildi. Turçinov ayrıca, “federasyon yanlıları ile işbirliği yapmaya başlayan sözde emniyet görevlilerinin “kanun önünde cevap vereceklerini” belirtti.

Haberin etiketleri:

GÜVENLİK, VATANA İHANET


Haber okunma sayısı: 3508

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA